Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba

Mierny polyhydratmus je nadmerné množstvo plodovej vody. Takúto diagnózu možno vykonať v ktoromkoľvek štádiu tehotenstva. Nie je to veľmi častá komplikácia. Vyskytuje sa u približne 2-3 žien vo veku 99 rokov. Dojčiace matky počas tehotenstva by mali sledovať množstvo tekutiny. To znamená, že je potrebné pravidelne navštevovať ultrazvuk a pravidelne chodiť na stretnutie s gynekológom.

Pre normálny vývoj tehotenstva by množstvo amniotickej tekutiny nemalo presiahnuť 1 až 1,5 litra. Obsahuje bielkoviny, vápenaté soli, sodík, chlór a vodu, čo je asi 96%. Vďaka plodovej vode dostáva dieťa všetky potrebné látky na normálny vývoj. Ďalšou funkciou vody je ochrana arašidov. V ňom sa môže pohybovať a pohybovať bez rizika úrazu a iných škôd.

Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba

Vlastnosti plodovej vody

Plodová tekutina má nasledujúce vlastnosti:

 • Chráni plod pred vonkajšími dráždidlami: šum, šok, trasenie.
 • Zabraňuje pohybu pupočníkovej šnúry.
 • Znižuje bolesť počas pôrodu.
 • Pomáha otvárať cervix.
 • Zabraňuje prenikaniu látok škodlivých pre plod z okolitého sveta.
 • Obsahuje imunoglobulíny.

Množstvo kvapaliny sa mení počas tehotenstva. Pre každý trimester má svoje vlastné pravidlá. Čo sú, môžete sa z tejto tabuľky dozvedieť.

Od 39-40 týždňov až do narodenia sa množstvo vody zníži. Lekári sa riadia priemerom. A v prípade odchýlky od normy v akomkoľvek smere sa diagnostikuje nízka hladina vody alebo stredne vysoká voda.

Norma po 30 týždňoch tehotenstva

Doktor dokáže diagnostikovať polyhydramniózu v ľubovoľnom štádiu tehotenstva. Ale hovoriť o odchýlke je možné až po 20 týždňoch. Ak sa diagnóza na druhom ultrazvuku nepotvrdí, pri ďalšom plánovanom ultrazvuku sa objavia iba stredne silné polyhydramiká. 32 týždňov - čas, kedy budete potrebovať neustále chodiť na prenatálnu kliniku. Skúsený lekár pomôže tehotnej ženke kontrolovať stav. On diagnostikuje problém, aj keď žena nemá žiadne sťažnosti.

Mimochodom, je možné ho detegovať nielen na ultrazvuku, ale aj pri Dopplerovi a počas kontroly. Mierny polyhydratmus počas tehotenstva (32 týždňov) je stanovený, keď množstvo plodovej vody dosiahne 1500-1900 ml. V tomto prípade žena cíti, ako sa voda v žalúdku valí a dieťa sa často pohybuje. Tehotná žena môže neskoro cítiť takéto nepríjemné pocity. V ôsmom mesiaci ju môže utrpieť mierne množstvo vody. 34 týždňov je ďalší kritický čas. V tomto období sa podobná diagnóza uskutočňuje, keď sa prekročí normálne množstvo tekutiny o 200 až 400 ml.

Príčiny, ktoré môžu vyvolať vysokú vodu

V súčasnej dobe lekári neštudovali až do konca dôvodu, kvôli ktorému v tehotenstve dochádza k miernemu polyhydrátu. Určujú však niekoľko podozrivých faktorov, ktoré môžu vyvolať problém:

 1. Abnormality vo vývoji plodu.
 2. Choroby infekčnej povahy, ktoré žena utrpela.
 3. Bakteriálne ochorenia.
 4. Niektoré choroby cievneho systému a srdca.
 5. Konflikt faktora Rh v plodoch a matke.
 6. Zvýšená hladina cukru u tehotných žien.
 7. Ochorenie obličiek (pyelonefritída a podobne).
 8. Keď vznikne niekoľko ovocia.
 9. Ak je dieťa dostatočne veľké.

Aj z jedného dôvodu môže dôjsť k stredne vysokej vode.

Rozpoznať výskyt abnormalít spojených s polyhydramnios týmito príznakmi:

 • Rozšírené brucho, ktoré nespĺňa termíny.
 • Počas auskultácie je srdce dieťaťa ťažké počuť.
 • Zvýšená mobilita plodu.
 • Dýchavičnosť.
 • Slabosť.
 • opuchy
 • Pálenie záhy.
 • Bolesť v bruchu.
 • Vzhľad strihov.

Po vyšetrení a palpácii si lekár všimne napätie brucha a prítomnosť vysokej časti. Najčastejšie, s touto odchýlkou ​​tehotnej ženy, je ťažké nezávisle pozorovať vysokú vodu.

Upravujú sa mierne polyhydramniózy, čím sa eliminuje príčina ich výskytu. Po absolvovaní všetkých potrebných testov a vyšetrení dokáže lekár určiť príčiny tejto patológie. Terapia je predpísaná v komplexe. Zahŕňa diuretiká (diuretiká), antibiotiká a vitamíny. Pomáhajú znižovať množstvo vody, ničia škodlivé mikroorganizmy, zlepšujú imunitu a zlepšujú zdravie. Ak liečba neprinesie výsledky, v niektorých prípadoch spôsobuje pôrod. To sa nevyskytuje pred 35 týždňami tehotenstva.

Nebezpečenstvo patológie

Odchýlka je nebezpečná, pretože môže mať vážne dôsledky pre matku i dieťa. Tie obsahujú:

 1. Predčasné narodenie.
 2. Placentálna abrupcia.
 3. Smrť plodu.
 4. Výskyt abnormalít vo vývoji dieťaťa.
 5. Infekčná infekcia matky a dieťaťa.
 6. Strata pupočnej šnúry alebo končatiny plodu.
 7. Neohlásená a nezaznamenaná prezentácia.
 8. Krvácajúca.
 9. Gestóza rôzneho charakteru.

Taktiež dieťa nemôže zaujať normálnu polohu, pretože je v neustálom pohybe kvôli veľkému množstvu vody.

Prevencia patológie

Aby sa zabránilo vzniku, je potrebné použiť niekoľko jednoduchých pravidiel. Odchodná matka odporúčala:

 • Presuňte sa viac.
 • Bežne pite tekutiny.
 • Vyvážená strava.
 • Pijte vitamíny a drogy predpísané lekárom.
 • Včas a pravidelne podstupujú vyšetrenia, robia testy.
 • Navštívte lekára.

Aj v počiatočných štádiách je potrebné odstrániť konflikt medzi Rh faktorom u matky a plodu. Ak budete dodržiavať všetky odporúčania a budete dodržiavať tieto jednoduché pravidlá, pravdepodobnosť odchýlky sa zníži na maximum. Mimochodom, patológia sa najčastejšie vyskytuje v dôsledku infekcií a konfliktu faktora Rh. Preto pred tehotenstvom zložte vyšetrenie a ak je to potrebné, liečbu.

Related news

Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba Stredné polyhydramniózy: Príčiny, príznaky, liečba